Muži A – Vzepětí v Havlíčkově Brodě, Rychna v trháku, Stuchl v ohrožení života

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - VŠ Plzeň  (21:28)

Nikdy jsem docela neporozuměl tomu, když televizní komentátoři říkají, že se hraje o 4 body, když se setkají tabulkoví sousedé. Nicméně, z venkovních zápasů jsme rádi za jakékoli body. Do Havlíčkova Brodu je to pekelně daleko a tak tam Rychna, toho času na kachně s knedlíkem u tchýně v Třebíči, byl dřív než my z Plzně. Typický jihozápad Čech (naše soutěž se jmenuje JZČ).

Průběh utkání

Za soupeře střílí v sezoně branky prakticky jen dva hráči. Pokud se nám je podaří ubránit, vyhrajeme nezávisle na tom, jakou estrádu předvedeme v útoku. Zápas jsme začali s vervou. Výše jmenovaný Rychna, pln sebevědomí (a knedlíků) poprvé vystřelil zpoza hranice 9m, Stuchl na křídle vstoupil do zápasu o poznání lépe než doposud, Bejvl způsobně přihrával spoluhráčům, a tak se o nervové vzruchy staraly jen občasné výpadky v obraně.

Soupeř opakoval několik herních situací s přeběhem křídla a dohráním do pivota, ale v obraně se nechal snadno přelstít a od poloviny poločasu doháněl 3-4 brankové vedení. S ohledem na domácí diváky jsme jej samozřejmě náskok dotáhnout nechali a poločasové skóre znělo 13:14.

V druhé půli soupeř dokázal kontrovat jen několika málo brankami ze spojek a nezlepšil obranu, a tak jsme se stali jako vždy soupeřem sami sobě. Nejvypjatějšími momenty byla bezesporu naše zakončení z křídel.

V momentě, kdy se zápas lámal, naskakoval z levé strany Stuchl a svým ležérním obloučkem umístil míč shora na branku. Když pak plíživě klusal zpět podél střídačky, trenér Sláma mu udělil něco ze svých srdečných taktických pokynů:

Ještě jednou takhle vystřelíš, tak tě zabiju. Zabiju tě, rozumíš.

Minutu na to zakončil tyčkou svůj pátý pokus i Čiviš na křídle pravém, kde doposud zaznamenal jen jednu branku. Bránící hráč, který zrovna stál s rukama v bok na půlící čáře pak na adresu jeho úspěšnosti poznamenal:

Hele, to je vážně neskutečný tohle už.

Utkání se dohrávalo v poklidném duchu a my jsme se zcela nezvykle vyrovnávali z bodovým ziskem z venkovního utkání. Do trháků se dostávali i ryze neofenzivní hráči jako Rychna nebo Fait, první jmenovaný pak shrnul klání poznatkem:

Soupeř se hodnotí podle toho, jestli se dostanu do trháku.

Statistiky

Zápis z utkání

Příště

Za dva týdny, to jest 23.4 přivítáme u nás České Budějovice, a v případě bodového zisku budeme pomalu útočit na páté místo tabulky.